הפסקות הריון לא חוקיות

נשים רבות מחליטות בכל זאת להפסיק את הריונן ועוברות הפלות לא חוקיות – כלומר, הפלות שלא אושרו על ידי הוועדה להפסקות היריון. עד היום לא נאמד היקף תופעת ההפלות הלא-חוקיות בישראל, אך על פי הערכות שונות, מחצית ההפלות המתבצעות מדי שנה אינן חוקיות ונעשות ללא פיקוח של משרד הבריאות.

רבות מהפונות להפסקת היריון לא חוקית הן נשים נשואות שהחוק איננו מאפשר להן להחליט בעצמן האם ברצונן להרחיב את המשפחה. נשים נשואות מתחת לגיל ארבעים יכולות להפיל רק אם הן מקבלות אישור חתום על ידי פסיכיאטר/ית המאשר שמצבן הנפשי איננו מאפשר היריון נוסף, או אם הן מצהירות שההיריון איננו מבעלן החוקי (הצהרה שלמרות החיסיון יכולה להתגלגל לידי הרבנות ביום מן הימים אם חלילה יתגרשו). אם הגענו למצב שאנו בוחרות לבצע הפלה לא חוקית חשוב שנקפיד שהרופא/ה שמבצעים אותה הם בעלי ותק וניסיון רב ושההליך ייעשה בתנאים המיטביים.

מאת: Uri Baruchin

Uri is an international creative strategist based in London, specialising in brand, proposition development, CX and content. He runs a boutique agency, teaches the D&AD's masterclass in strategy, mentors in a variety of programmes and writes about marketing and culture.

%d בלוגרים אהבו את זה: